0800 22 10 50 predaj@praktikpump.sk
Naše referencie O spoločnosti Kontakt English
PRAKTIKPUMP logo

O spoločnosti

Spoločnosť PRAKTIKPUMP, s.r.o. je inovatívna rodinná firma, ktorá pôsobí na slovenskom trhu viac ako 20 rokov. Za toto obdobie sa stala najkomplexnejším hráčom v oblasti čerpacích technológií na Slovensku, zastrešujúc tímy najväčších profesionálov v odvetví. PRAKTIKPUMP je zároveň pionierom v oblasti výskumu, vývoja a výroby nových produktov a technológií.

image-26

profil spoločnosti

PRAKTIKPUMP
Inžiniersko-realizačná firma pre technologické celky

Spoločnosť PRAKTIKPUMP sa od svojho založenia vyprofilovala ako inžiniersko-realizačná firma pre technologické celky, s akcentom na strojnú technológiu. Sme komplexný partner, ktorý zastrešuje projekty od prvotného technologického návrhu, cez projekciu, realizáciu, engineering, až po finálnu technickú dokumentáciu a certifikáciu.

Spoločnosť má profesionálnu inžiniersku a realizačnú základňu, vďaka ktorej pokrýva náročné strojnotechnologické realizácie a komplexné projekty na kľúč. Tie v sebe často zahŕňajú nielen typický rozsah inžinierskych a realizačných činností, ale aj oblasť výskumu a vývoja zariadení a diela ako celku.

PRAKTIKPUMP
Komplexný partner pre čerpaciu techniku

Jadrom našich činností je dlhoročná expertíza v oblasti točivých strojov. Sme expertom na priemyselné aplikácie čerpacej a vákuovej techniky. Ponúkame profesionálne služby v oblasti čerpadiel, dúchadiel, vývev či armatúr.

Naše tímy skúsených hydraulikov a konštruktérov dlhoročne zastrešujú komplexné projekty na kľúč vo vodárenstve či priemyselných odvetviach. Zároveň disponujeme najväčším servisným strediskom pre točivé stroje na Slovensku.

PRAKTIKPUMP
Výrobca čerpadiel

PRAKTIKPUMP sa ako jediná slovenská firma venuje originálnemu výskumu, vývoju a výrobe čerpadiel vlastnej značky SPIRAM. Ide o skrutkovicové odstredivé čerpadlá, ktoré sú definíciou moderného štandardu efektívneho čerpania.

Agregáty SPIRAM sú určené na čerpanie kalov s vysokým obsahom pevných častí a spĺňajú najnáročnejšie požiadavky ekologickej prevádzky. Svojimi technickými parametrami sa SPIRAM zaraďuje medzi svetovú špičku v oblasti odstredivých čerpadiel.

PRAKTIKPUMP
Inovátor

PRAKTIKPUMP je rodinná firma, ktorá posúva čerpadlárske odvetvie na Slovensku dopredu. Sme inovátorom a pionierom nových technológií v tejto oblasti. Sme autorom SMART PUMPING CONCEPT, softvéru smart prediktívnej diagnostiky pre točivé stroje. Vyvíjame vlastné inteligentné snímače, venujeme sa vzdelávaniu odvetvia.

sídlO spoločnosti

Spoločnosť PRAKTIKPUMP sa nachádza v Ladomerskej Vieske pri Žiari nad Hronom, ktorá má výborné napojenie na diaľnicu R1 a výhodnú polohu v strede Slovenska.

Náš súkromný areál zahŕňa veľkorysú výrobnú halu, servisné stredisko, ako aj moderné kancelárske a spoločenské priestory. Dohromady tu sídlia naše divízie v priestoroch s rozlohou až 7000 m².

AKTUALITY
A TÉMY

Inovácie vo vodárenskom odvetví Projektanti PRAKTIKPUMP INOVÁCIE V OBLASTI VODÁRENSTVA 2021 Zástupcovia slovenských projekčných spoločností z oblasti vodárenstva sa stretli na odbornom stretnutí, ktorého cieľom bolo prezentovať najnovšie produktové a technologické trendy v odvetví.
Zlatý cerfitikát Grundfos PRAKTIKPUMP & GRUNDFOS – PARTNERSTVO S NAJVYŠŠÍM STUPŇOM CERTIFIKÁCIE Získanie tohto štatútu je zárukou, že PRAKTIKPUMP je schopný poskytovať servisné služby na najvyššej možnej úrovni a prináša zákazníkom špičkové odborné poradenstvo.