0800 22 10 50 predaj@praktikpump.sk
Naše referencie O spoločnosti Kontakt English
PRAKTIKPUMP logo

Frekvenčné meniče / Ovládacie jednotky

Vo svojom portfóliu máme kompletný dodávateľský program pre meranie a reguláciu (MaR). Dodávame výrobky, zariadenia, komponenty a náhradné diely. Okrem sortimentu zariadení MaR navrhujeme a vyrábame kompletný RS riadiaci systém.

Riadenie otáčok čerpadla frekvenčným meničom je najmodernejší, najúčinnejší a najefektívnejší spôsob regulácie čerpadla.

Principiálne existujú dva typy frekvenčných meničov. Starší, klasický princíp frekvenčného meniča je pulzne šírková modulácia (PWM). Modernejším, aj keď menej rozšíreným princípom, je priama regulácia momentu (DTC).

Všeobecne je regulácia čerpadla frekvenčným meničom založená na zmene frekvencie napájacieho napätia motora, čím sa dosahuje plynulá zmena otáčok tohto rotačného stroja.

Frekvenčný menič je schopný zaistiť plynulý a bezpečný rozbeh čerpadla bez potreby použitia akejkoľvek regulačnej armatúry osadenej na výtlaku.

Väčšina frekvenčných meničov je dodávaná vo forme kompaktného zariadenia so zrozumiteľným užívateľským rozhraním, cez ktoré je možné ľahko nastavovať parametre meniča a prípadne aj regulovaného stroja.

Frekvenčné meniče spravidla obsahujú základné ochrany motora (tepelná ochrana... ).

V prípade požiadaviek na sofistikovanejšie elektronické riadiace systémy dodávame komplexné riadiace a ochranné jednotky. V takomto prípade býva frekvenčný menič kombinovaný s elektronickými ochrannými jednotkami.

Takéto jednotky sú schopné monitorovať výkon na hriadeli a detekovať tak neštandardné pravádzkové stavy motora či čerpadla. Zariadenie tak chráni agregáty pred preťažením, čerpadlo pred chodom na sucho, kavitáciou a podobne.

V prípade osadenia vyššie uvedeného komplexného systému je zaistený bezpečný, sofistikovaný a účinný spôsob regulácie, ochrany a monitoringu agregátu.

frekvencne-menice
pk-footer-logo