Zásahový agregát SPIRAM PCSW 200 určený na efektívne riešenie havarijných situácií.
ČEVAK

Zásahový agregát PCSW 200, je určený na prečerpávanie odpadových vôd s vysokým obsahom pevných látok. Využívaný bude v rámci lokality Hrdějovice v Českej republike pri prečerpávaní dosadzovacích nádrží, bypass-u prečerpávacích šácht kalových vôd, vstupných častí ČOV, či poruchách potrubí.

Konštrukcia mobilného agregátu je navrhnutá na použitie v náročných podmienkach, na odčerpanie veľkého množstva média bez upchatia a nutnosti použitia sacieho koša. Vďaka jeho mobilite a účinnosti je flexibilným riešením aj na tých najodľahlejších miestach. 

Všestrannosť a mobilita agregátu zabezpečuje nášmu obchodnému partnerovi možnosť pohotového riešenia havarijných situácii. To v konečnom dôsledku zlepšuje kvalitu života obyvateľov a rovnako šetrí nemalé finančné prostriedky, nakoľko náš obchodný partner pôvodne na vyčerpávanie nádrží používal statické čerpadlo s pevným potrubím a na každú manipuláciu si musel prenajať žeriav.

Zásahový agregát SPIRAM PCSW 200 počas procesu výroby.
Zásahový agregát SPIRAM v procese výroby.

Popis Projektu

Čerpadlo SPIRAM

Srdcom celého agregátu je čerpadlo SPIRAM 200-A-B s jednolopatkovým obežným kolesom, prietokom 105 l/s, výtlačnou výškou 15 m, a priechodnosťou pevných častíc až do 115 mm. V kombinácii s vysokou účinnosťou až 85%, je zabezpečený dlhodobo spoľahlivý a nízko nákladový chod.

Pohon

Pohonnou jednotkou je špičkový dieselový motor od americkej spoločnosti KOHLER v prevedení Power-Pack, s maximálnym výkonom až 42 kW (56HP) a krútiacim momentom 225 Nm pri 1500 RPM. Motor spĺňa emisnú normu STAGE V podľa nariadenia 2016/1628, vydanej Európskym Parlamentom, takže agregát môže byť používaný aj v zastavaných oblastiach. Motor je vybavený riadiacim panelom, ktorý umožňuje chod agregátu v manuálnom alebo automatickom režime za pomoci plavákov. Nádrž paliva s objemom 300 litrov je navrhnutá tak, aby bola zabezpečená kontinuálna prevádzka agregátu po dobu 48 hodín. 

Zásahový agretát SPIRAM po finalizácii montáže jednotlivých komponentov.
Zásahový agretát SPIRAM po finalizácii montáže jednotlivých komponentov.

Zavodňovací systém

Zavodnenie čerpadla je riešené automatickým vákuovým systémom. Ten sa skladá z membránovej vývevy poháňanej remeňovým prevodom, guľovej spätnej klapky, zo sady podtlakových hadíc a zo zavodňovacieho telesa, ktoré po zavodnení pracovného objemu ukončí proces evakuácie potrubia. 

Konštrukcia

Všetky komponenty čerpacieho agregátu sú vyrobené z vysoko odolných zliatin a ušľachtilých kovov, obežné koleso z nerezovej ocele. Výroba týchto komponentov je od odlievania až po obrábanie a montáž agregátu realizovaná na Slovensku. Tento spôsob kontroly kvality „pod jednou strechou“ zaručuje dosiahnutie tej najvyššej presnosti nevyhnutnej pre dlhodobú bezproblémovú prevádzku.

Motor je s čerpadlom pevne spojený pomocou ložiskového domca a vysokokvalitná pružná spojka od firmy REXNORD zabraňuje prenosu vibrácii z motora na čerpadlo.

Špeciálna, na mieru vyrobená mechanická upchávka od spoločnosti CHESTERTON, umožňuje chod čerpadla na sucho počas zavodňovania. Samozrejmosťou je kalené púzdro pod upchávkou, ktoré zabezpečí neprekonateľnú životnosť.

Tento kompaktný „monoblok“ je osadený na mohutnom základovom ráme za pomoci silentblokov, ktoré eliminujú prenos vibrácií na kapotáž.  

Agregát je zakapotovaný a odhlučnený do 70 dB, celá konštrukcia je pripevnená na homologizovanom prívesnom vozíku s výškovo nastaviteľným oje, čo pridáva na flexibilite použitia. Žiarové zinkovanie a prášková farba na vonkajších častiach sú v štandardnej výbave.

Čerpadlo SPIRAM v mobilnom zásahovom agregáte.
Čerpadlo SPIRAM v mobilnom zásahovom agregáte.

Výhody použitia agregátu PCSW 200

  • Čerpadlo SPIRAM s priechodnosťou pevných častíc až do veľkosti 115 mm bez nutnosti použitia sacieho koša
  • Úsporný motor KOHLER s normou STAGE V pre zastavané oblasti
  • Automatický zavodňovací systém 
  • Špeciálna guľová spätná klapka s možnosťou jednoduchého vyčistenia
  • Pružná spojka REXNORD VIVA s rýchlym odnímaním 
  • Špeciálna mechanická upchávka s kaleným púzdrom pre dlhú životnosť
  • Manuálny a automatický režim chodu motora za pomoci plavákov
  • Kapotáž s odhlučnením do 70 dB
  • Prívesný vozík s výškovo nastaviteľným oje s upevnením sacieho a výtlačného potrubia
  • Jednoduchosť ovládania

Zásahový agregát SPIRAM pred odovzdaním nášmu obchodnému partnerovi.
Zásahový agregát SPIRAM pred odovzdaním nášmu obchodnému partnerovi.

Rieši aj vaša spoločnosť havarijné situácie, akými sú napríklad poruchy potrubí, potreba prečerpávať dosadzovacie nádrže alebo vykonanie bypass-u prečerpávacích šácht kalových vôd či vstupných častí ČOV?

S efektívnym riešením vám veľmi rád poradí náš špecializovaný tím. Stačí nás kontaktovať na telefónnom čísle 0800 22 10 50.